Jdi na obsah Jdi na menu
  

 

 Další kočičky, které budou k adopci, najdete na naší stránce Zvířata v léčení

 

sejla-i.jpgsejla-2-i.jpg

Šejla, bílomourovaná kočička, 1 rok, odčervená, očkovaná

Tuto kočičku odložila majitelka a ponechala na pospas osudu. Šejla byla nalezena v přenosce v Ostravě-Třebovicích na ul. Provozní. Jedná se o mladou kočičku drobného vzrůstu s velmi milou a kamarádskou povahou. Šejla je křehká a čistotná kočička, která miluje mazlení. V útulku pod číslem 256.

1-i.jpg2-i.jpg

Rasco, mourovaný kocour, 5 let, odčervený, očkovaný, kastrovaný

Tohoto kocourka odložila majitelka a nechala na pospas osudu. Kocourek byl nalezen v přenosce v Ostravě-Třebovicích na ul. Provozní. Rasco je klidný a hodný kocourek s milou povahou. Je kamarádský, mazlivý a vděčný za každé pohlazení. Dne 17.7. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 257.

lizi-1-i.jpgzelv-i.jpg

Lizí, želvovinová kočička, 4 roky, odčervená, kastrovaná

Lizí byla dovezena z areálu firmy v Martinově (poblíž hostince u Tondy), kde se střídavě zdržovala už čtvrt roku. Do útulku byla přijata po úraze na čumáčku, který krvácel. Lizí byla již v době nálezu kastrovaná. Jedná se o velmi komunikativní a mazlivou kočičku, která nechce být sama a vyhledává lidi. Lizí je čistotná a má ráda chování v náruči. V útulku pod číslem 254.

sany-2-i.jpgsany-1-i.jpg

Sany, černá kočka, 1,5 roku, odčervená, očkovaná, kastrovaná

Tato kočička se do útulku dostala po úmrtí majitele. Rodina se chtěla o Sany postarat, avšak nedopadlo to dobře, jelikož Sany napadala děti. Nedokázala se smířit se ztrátou páníka a byla nepřístupná a uzavřená. V útulku se po nějaké době aklimatizovala a její nevyrovnanost ustoupila. Sany je čiperná a někdy i netečná kočička, která na sebe ráda upozorňuje. Má dost energie, ale i přesto, potřebuje spíše klidné a zacházení bez rušivých podnětů. Sany je čistotná kočička, která má ráda pohlazení. Není vhodná k dětem. Dne 29.5. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 185.

frodo-1-i.jpgfrodo-2-i.jpg

Frodo, mourovaný kocourek, 9 měsíců, odčervený, kastrovaný

Tento mladý kocourek byl nalezen v Ostravě-Přívoze na ul. Nádražní. Do útulku byl přijat s poraněním a otokem zadní končetiny, na kterou nedošlapoval. Na pacce měl zahojenou jizvu po starší rance, do které se pravděpodobně dostala infekce. Po antibiotické léčbě otok opadl a také už pacinka nebolí a Frodo nekulhá. Jedná se o mladého a velmi přítulného kocourka, který je vděčný za pohlazení. Frodo je velký mazel s kamarádskou povahou. Dne 12.7. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 252.

new-i.jpgtifany-2-i.jpg

Tifany, mourovaná kočka, 7 měsíců, odčervená

Tato mladá kočička byla nalezena v Plesné, kde se již delší dobu potulovala. Tifany byla do útulku přijata zablešená, s větším množstvím klíšťat a vyhublá. Objevovalo se i občasné kýchání a podstoupila antibiotickou léčbu. Jedná se o kontaktní, společenskou a mazlivou kočičku s milou povahou. Tifany je čistotná a je moc ráda za pohlazení. V útulku pod číslem 249.

nio-2-i.jpgnio-1-i.jpgnio-1-i.jpg

Nio, mourovaný kocour, 4 roky, odčervený, kastrovaný, očkovaný

Tento kocourek pochází z jiného depozita, kde se dostal jako nalezenec. Do útulku byl přijat s dlouhotrvajícími zažívacími obtížemi. Nio často zvracel, trpěl průjmy a nepřibíral. Byla provedena veškerá vyšetření s negativními výsledky, pouze byla zjištěna plynnatost střev. Nio zareagoval až na podávání léků pro lepší peristaltiku střev. Zvracení už odeznělo, Nio dobře baští, je při chuti, hezky přibral a stolice se také upravila. Nio by měl pro zachování stavu nadále užívat 1/4 malé tablety denně podané spolu s krmivem, což není žádný problém, ani finanční zátěž. Nio je kamarádský a moc hodný kocourek drobného vzrůstu. Je čistotný a velmi vděčný za každé pohlazení. Nio je neskutečný mazel a dobrák od kosti. Hlazení si umí užívat plnými doušky, má bezproblémovou a nekonfliktní povahu. Vhodný k dalším kočkám. V útulku pod číslem 126.

mina-1-i.jpgnew-i.jpg

Míňa, mourovaná kočka, 1,5 roku, odčervená, kastrovaná

ZADANÁ

Tato mladá kočička byla nalezena v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě, kde nehybně ležela u domu. Nálezci se domnívají, že mohla vypadnout z okna, ale také mohlo dojít ke střetu s autem. Míňa byla do útulku přijata s pohmožděním pravé přední končetiny, na kterou kulhá a s oděrkou na bradě. Z RTG vyšetření byla zjištěna malá prasklinka kosti, která si nevyžádá operaci a tak bude Míňa léčena především klidovým režimem. Míňa je komunikativní, mazlivá kočička, která je zatím trochu opatrná a lekavá. Dne 2.7. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 237.

berticka-1-i.jpgnew-i.jpg

Bertička, černobílá kočička, 1 rok, odčervená   -   Koťata, nar. 20.6.   

Tato mladá maminka byla nalezena v zahrádkářské osadě, kde čerstvě porodila 4 koťátka. Ihned po porodu byla odvezena do útulku, kde svá koťátka může v bezpečí odchovat a postarat se o ně. Bertička je moc hodná a jemná kočička s kamarádskou povahou. Je nesmírně vděčná a přítulná. Je to vzorná máma a na svá koťátka je náležitě pyšná. Všechna koťátka jsou holčičky, tři v trikolorní barvě, jedna želvovinová. V útulku pod čísly 225-228. Bertička pod číslem 224.                              

1-i.jpg3-i.jpg4-i.jpg

Amálka, trikolorní kočička, 2 roky, odčervená, kastrovaná

Tato kočička byla nalezena v Ostravě-Hrabůvce na ul. Dr. Lukášové. Amálka byla do útulku přijata s těžkou podvýživou a krvavým výtokem z vulvy. Sonografické vyšetření ukázalo nález na děloze a byl proveden chirurgický zákrok-kastrace 30.5. V děloze byly neodloučené placenty a volná tekutina. Nyní je již Amálka doléčená a bez potíží. Ještě musí nabrat správnou váhu, ale má velký apetit a jistě brzy všechno dožene. Amálka je velmi komunikativní a mazlivá kočička, která je vděčná za pohlazení. V útulku pod číslem 195.

bella-2-i.jpgbella-1-i.jpg

Bella, mourovaná kočka, 8 let, odčervená, očkovaná, kastrovaná

Tato kočička už nedávno naším útulkem prošla, kdy jí umřela majitelka. Našla nový domov u rodiny se zdravotním hendikepem, avšak po určité době vyšlo najevo, že se Belle nemohou dostatečně věnovat a proto byla vrácena zpět do útulku. Jedná se o hodnou a mazlivou kočičku, která byla v minulosti zvyklá žít s ostatními kočkami. Je čistotná a moc vděčná za pohlazení. V útulku pod číslem 208.

cb-1-i.jpgcb-2-i.jpg

Hercule, černobílý kocourek, 13 let, odčervený, kastrovaný

Tento krásný kocourek byl zvyklý žít v bytě. Bohužel, jednoho dne přišel o svou paničku, která umřela. Kocourka si vzali příbuzní, avšak jeho stesk po majitelce a změny v jeho životě se odrazily na jeho psychické a zdravotní stránce. Hercule chřadnul, nechtěl jíst a později byl i nečistotný. Proto nakonec skončil v útulku, kde čeká na druhou šanci Hercule trpí hyperfunkcí štítné žlázy a bere dlouhodobě léky, což nepředstavuje žádnou zvýšenou péči, ani finanční zátěž. Dostává 1/2 malé tablety jednou denně spolu s krmením, které bez problému sežere. Jedná se o klidného a mazlivého kocourka s milou a kamarádskou povahou, který doufá v lepší budoucnost. Pobyt v útulku mu pochopitelně nedělá dobře a zatím je trochu uzavřený a zklamaný. V útulku pod číslem 200.