Jdi na obsah Jdi na menu
 
Protože počet publikovaných obrázků na těchto stránkách je omezený, budeme uveřejňovat jen poslední umístěná zvířátka.

 


1-i.jpg
2-i.jpg

Špic bílý, pes, 1,5 roku, odčervený, očkovaný, čipovaný

Tento krásný pejsek byl nalezen dne 16.10. na hlavním vlakovém nádraží v Ostravě. Pes byl nalezen s čipem, avšak není registrovaný. Jedná se o mladého a zdravého špice, o kterého se někdo staral. Pejsek je vyrovnané povahy, je čistotný, velmi přátelský a ovládá základní povely. Jedná se o vychovaného a bezproblémového pejska. Pejska si vyzvedl majitel.

strib.-2-i.jpgstr.-new-i.jpg

Api, stříbrná kočka, 6 let, odčervená, kastrovaná

Tato stříbrná kočička byla nalezena u cesty poblíž vlakového nádraží v Kozmicích. Kočička byla pravděpodobně sražena autem. Do útulku byla přijata s pohmožděninami a otoky na hlavě a obličejové části s krvácením. Api si ze srážky odnesla prasklinu lebky. Nyní jsou již bolístky zahojené a Api se těší, že bude mít domov. Jedná se o moc hodnou, pohodovou a velice přítulnou kočičku, která se moc ráda mazlí. Nabízíme do bytu. V útulku pod číslem 407.

kot-1-i.jpgnew-i.jpg

Koťata, 2 měsíce, odčervená, očkovaná

Tato koťátka byla nalezena v Dolní Lhotě, kde se jich někdo zbavil tím, že je hodil přes plot na zahradu. Jedná se o dvě trikolorní kočičky, které byly zablešené, trpěly ušním svrabem a zánětem očí. Nyní jsou doléčené a šikovné. Světlejší kočička měla pupeční kýlu a dne 3.10. se podrobila operaci. Druhá kočička už našla nový domov. Kočička je kontaktní, čistotná a hravá. V útulku pod číslem 398.

maja-2-i.jpgmaja-1-i.jpg

Mája, mourovaná kočička, 6 týdnů, odčervená

Tato malinká kočička byla nalezena v Mariánských Horách. Do útulku byl přijata se zažívacími obtížemi, které brzy odezněly. Mája je velmi šikovná a průbojná kočička, která si umí se vším poradit. Dobře se snáší s ostatními kočičkami a je to malé zvídavé kotě. Mája je soběstačná a ví, jak používat kočičí toaletu. V útulku pod číslem 434.

falco-2-i.jpgfalco-1-i.jpgfalco-2-i.jpg

Falco, maltézský psík, nar. 2.1.2012, odčervený, čipovaný, očkovaný, kastrovaný

Falco je pejsek od majitele, se kterým byl zvyklý žít v bytě. Jednoho dne pejsek náhle ochrnul a jeho léčba byla nejen nákladná, ale i nejistá. Pán se po několika pokusech léčby pejska nakonec rozhodl pro euthanasii. Po dohodě s majitelem byl Falco ušetřen uspání a dostal ještě šanci na uzdravení. Což se nakonec vyplatilo a dnes je z Falca zase šikovný a veselý pejsek, který má spoustu energie a užívá si pohybu. Falcovy potíže pramenily od krční páteře, kde došlo k dočasnému poškození míchy. Dnes už je Falcův stav velmi dobrý, je plně mobilní a bez následků. Jedná se o moc hodného a nekonfliktního pejska, který by si rád zase užíval teplo domova a dělal někomu společnost. Falco je velmi společenský. Nechce být sám a samota mu činí potíže. Je vychovaný, čistotný a velice dobře se snáší s jinými psy. Je vhodný k dalšímu pejskovi. Dne 17.9. byla provedena kastrace.

naomi-1-i.jpgnaomi-2-i.jpg

Naomi, želvovinová kočička, 3,5 měsíce, odčervená, očkovaná

Naomi byla nalezena se svou sestřičkou  v Dolním Benešově. Do útulku byla přijata jako malá a roste z ní krásná slečna. Moc ráda dováděla se svou sestřičkou, ale ta už domov našla a tak i Naomi netrpělivě čeká na svého zachránce, který si jí odnese domů. Naomi je čistotná, hravá a je ráda za pohlazení.V útulku pod číslem 319.

abby-3-i.jpgabby-2-i.jpg

Abby, kříženec středně malého vzrůstu, fenka, 2 roky, odčervená, očkovaná, čipovaná

Tato mladá fenečka byla nalezena uvázaná na řetězu v okrajové části Ostravy na odlehlém místě. Byla tam minimálně měsíc, kdy si ji všimla hodná paní, která jí dala na místo boudičku, chodila ji krmit a hledala pro ni pomoc. Abby byla vysvobozena a přemístěna do útulku, kde čeká, že se na ni usměje štěstí a získá opravdový domov, ale především zodpovědného člověka, který jí bude mít rád. Abby je nejspíš kříženec jezevčíka, avšak je o něco větší. Má milou a kamarádskou povahu, ostatní psy toleruje a je velmi učenlivá a šikovná. Abby je navzdory špatné minulosti velmi čistotná a ví, co se sluší.

yt-1-i.jpgyt-2-i.jpgyt-3-i.jpg

Daisy, kříženec jorkširského teriéra, fenka, cca 13 let, odčervená, čipovaná, kastrovaná

Tato postarší drobounká fenečka bezprizorně pobíhala několik dní v Jistebníku, kde ji nakonec odchytila policie. Fenečka byla umístěna v záchytném kotci obecního úřadu, avšak odtud utekla, byla opět odchycena a převezena do našeho útulku. Jedná se o starší fenečku velmi drobného vzrůstu s váhou 2,2 kg. Daisy byla ve špatném výživovém stavu, měla velké nánosy zubního kamene a celkově špatný chrup. Dne 3.10. byla provedena revize dutiny ústní-odstranění zubního kamene i nezbytná extrakce zkažených zubů. Zároveň byla provedena i kastrace. Daisy všechno perfektně zvládla a cítí se velmi dobře. Jedná se o velmi přítulnou a kontaktní fenečku s citlivější povahou. Dobře se snáší s ostatními psy a špatně snáší samotu. Zatím vykazuje špatné hygienické návyky a doufáme, že s pravidelným venčením se naučí čistotě. Má velký apetit, dobře baští a brzy by měla nabrat i lepší váhu.

new-i.jpg

Leo, černý kocour, 5 let, odčervený, kastrovaný

Tento kocourek byl odchycen v Třebovicích v areálu firmy Pikant. Do útulku byl přijat s nachlazením a se zánětem očí. Jedná se o volně žijícího, plachého kocoura, který se zatím vyhýbá kontaktu. Nyní je již zdravý. Dne 4.10. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 405.


beny-1-i.jpg

Beny, černobílý kocourek, 2 měsíce, odčervený

Tento kocourek byl nalezen v Beskydech na Bílé. Do útulku byl přijat se slabostí všech končetin a plný parazitů. Beny byl ve velmi vážném stavu, neschopen se pohybovat. Po pár dnech se mu ulevilo, začíná chodit a nabírá síly. Jedná se o velmi přítulného mazlíka, který touží po pohlazení. V útulku pod číslem 409.