Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde budeme prezentovat zvířátka, která prodělávají léčbu a později, po uzdravení, budou k adopci.

 

britka-2-i.jpgbritka-1-i.jpg

Sunny, kříženec britské kočky, 5 let, odčervená, očkovaná

Tato krásná kočička byla nalezena dne 12.4. na ul. Horní v Ostravě-Hrabůvce, kde se schovávala ve křoví. Na místě se údajně měla zdržovat asi 10 dní. Sunny byla do útulku přijata s poraněním kloubů obou zadních končetin. Sunny je zvyklá na pohlazení, snad i někomu patřila. Je komunikativní a má ráda pohlazení. V útulku pod číslem 122.

wendy-1-i.jpgwendy-2-i.jpgwendy-fb.jpg

Wendy, mourovaná kočička, 1,5 roku, odčervená, kastrovaná

ZADANÁ

Tato kočička byla v našem útulku se svou sestřičkou. V lednu 2017 si obě kočičky vzala zájemkyně. Bohužel, majitelka naprosto selhala a Wendy v kritickém stavu dovezla do jiného útulku spolu s kocourem Filípkem, kde si vymyslela, že kočky někdo hodil přes plot na zahradu. Wendy byla přijata k nám do útulku ve stavu, kdy byla doslova polomrtvá. Trpěla ataxií, nebyla schopna pohybu, byla značně podvyživená, dehydrovaná, s neměřitelnou tělesnou teplotou a odevzdaná osudu. Dalo se hovořit o minutách, kdy by svůj boj o život nadobro prohrála. Wendy zabojovala a dobře reagovala na léčbu, kdy se den po dni začínala zlepšovat. Dnes už je bez příznaků a plná energie. Wendy je neúnavný mazel, který by se za pohlazení rozkrájel. Je velmi energická, společenská a čistotná. Dne 16.4. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 95.

filip-1-i.jpgfilip-2-i.jpgfilip-3-i.jpg

Filip, mourovaný kocour, 3 roky, odčervený, kastrovaný

ZADANÝ

Filípek je naším nedávným pacientem, který se velmi dlouhou dobu léčil v útulku s ránou v podpaží po zařezaném obojku. Filípek byl umístěn v létě loňského roku, avšak jeho panička selhala a donesla Filípka do jiného útulku s vymyšlenou historkou, jak ho někdo hodil přes plot na zahrádku. Zbavila se jak Filípka, tak i jeho kočičí kamarádky, která byla v kritickém stavu. Filip byl převezen k nám do útulku, kde se léčí s otevřenou ránou v podpaží, která se nezhojila, navíc má i ušní svrab. Filip je neuvěřitelně pohodový a mazlivý kocourek, který je zvyklý na ostatní kočky. Je to dobrák od kosti, velmi dobře se přizpůsobuje a bere věci jak jsou. Je čistotný, hravý a je to velký mazel. Filípek bude svěřen pouze ověřenému zájemci!!! V útulku pod číslem 96.

kd-2-i.jpgkd-1-i.jpg

Viky, černý kocourek, 10 měsíců, odčervený

Tento mladý kocourek byl nalezen v Ostravě-Mariánských Horách nejspíše po střetu s autem. Viky byl do útulku přijat s nepohyblivostí pánevních končetin a z RTG vyšetření byla zjištěna fraktura pánve. Dne 12.4. byla provedena operace, po které se zotavuje. Mladý Viky je moc statečný kocourek a i když je ještě trochu vyplašený, má rád pohlazení, které se mu líbí. V útulku pod číslem 110.

cerny-new-i.jpgjack-2-i.jpg

Jack, černý kocourek, 10 let, odčervený, kastrovaný

Tento kocourek byl nalezen v Ostravě-Hrabůvce na ul. Provaznická, kde se schovával ve sklepě bytového domu. Do útulku byl přijat s nachlazením, zánětem očí a s vykloubením kyčelního kloubu. Jack je zvyklý na kontakt s lidmi. Miluje pohlazení, za které je nesmírně vděčný. Dne 29.3. byla provedena operace zadní končetiny zároveň s kastrací. V útulku pod číslem 101.

endy-new-i.jpg70-2-i.jpg

Endy, černý kocourek, 7 měsíců, odčervený

Tento mladý kocourek je nalezencem z Ostravy-Zábřehu. Do útulku byl přijat s velmi vážnou otevřenou zlomeninou stehenní kosti. Dne 8.3. se Endy podrobil náročné operaci, po které se zotavuje. Endík byl ze začátku bázlivý a plachý. Nyní je z něj mazel, který si rád užívá pohlazení.  V útulku pod číslem 70.