Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde budeme prezentovat zvířátka, která prodělávají léčbu a později, po uzdravení, budou k adopci.

 

vocko-1-i.jpgvocko-2-i.jpg

Vočko, mourovaný kocour, 9 let, odčervený, kastrovaný

Tento kocourek byl odchycen v Ostravě-Dubině, kde se již nějakou dobu schovával pod keři. Kocourek byl do útulku přijat s chybějícím pravým okem (snad po úrazu) a s nachlazením. Bylo provedeno chirurgické ošetření oční jamky a také revize dutiny ústní, při které se extrahovalo několik zubů a zároveň byla provedena i kastrace. Vočko je plašší povahy a pohlazení se ještě vyhýbá. V útulku pod číslem 521.

zuzi-2-i.jpgzuzi-1-i.jpg

Zuzi, trikolorní kočička, 9 let, odčervená, kastrovaná

Tato kočička byla nalezena v Ostravě-Třebovicích na ul. V Mešníku, kde byla napadena psy. Kočička má po těle pohmožděniny, zplstnatělou srst, má břišní kýlu a kulhá na přední končetinu. Dne 12.12. se podrobila operaci kýly, po které se zotavuje. Zuzi byla již v době nálezu kastrovaná. Z krevních testů byly zjištěny zhoršené jaterní testy a tak je Zuzi na speciální jaterní dietě. Zuzi je zvyklá na pohlazení a ráda se mazlí. V útulku pod číslem 515.

polly-1-i.jpgpolly-2-i.jpg
 

Polly, bílmourovaná kočička, 2 měsíce, odčervená


Polly je nalezencem z Polanky nad Odrou. Do útulku byla přijata se zánětem očí a zánětem horních cest dýchacích. Jedná se o klidnou a komunikativní kočičku, která je ráda za pohlazení. V útulku pod číslem 511.

kaira-1-i.jpgkaira-2-i.jpg

Kaira, černá kočička, 1 rok, odčervená

Tato mladá kočička byla do útulku dovezena městskou policií, když byla nalezena nehybně ležící u cesty po střetu s autem. I když nebyly potvrzeny žádné fraktury, Kaira nebyla schopna pohybu. V důsledku pohmoždění hlavy byla kočička dezorientovaná a měla potíže s motorikou. Její stav se pomalu upravuje, Kaira už se posadí, má chuť k jídlu a začíná se pohybovat. Jedná se o mladou a velmi přítulnou kočičku, která je moc ráda za pohlazení. V útulku pod číslem 503.


2-i.jpg1-i.jpg

Bono, černobílý kocour, 7 let, odčervený, kastrovaný

Tento kocourek byl nalezen v Ostravě-Vítkovicích u Peny marketu, kde se krčil ve křoví a žádal pomoc. Do útulku byl přijat extrémní dehydratací, s podvýživou a průjmovým onemocněním. Kocourek byl již v době nálezu kastrovaný. Z krevních testů byly zjištěny zhoršené jaterní hodnoty a proto je Bono na speciální jaterní dietě. Jedná se o kamarádského a společenského kocoura, který miluje pohlazení. V útulku pod číslem 497.

elen-1-i.jpgelen-2-i.jpg

Elen, mourovaná kočka s bílými znaky, 1 rok, odčervená, očkovaná, kastrovaná

Tato mladá kočička byla do útulku přijata z jiné kliniky, kde byla vyšetřena po úraze a majitel se jí vzdal. Elen byla do útulku přijata s frakturou přední končetiny a úrazem pánve. Dne 17.10. se podrobila operaci, po které se zotavuje. Elen je velmi přátelská a hodná kočička, která je vděčná za pohlazení. Byla zvyklá v bytě, ale chodila i ven. V útulku pod číslem 437.