Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde budeme prezentovat zvířátka, která prodělávají léčbu a později, po uzdravení, budou k adopci.

 

daja-1-i.jpgdaja-2-i.jpg

Dája, černobílá kočička, 3 měsíce, odčervená

Tato krásná kočička byla odebrána od romských spoluobčanů v Ostravě-Přívoze. Dája byla přijata ve velmi vážném stavu, kdy trpěla paralýzou celé zadní části těla, krvácela z čumáčku a měla prasklé horní patro. Mohla vypadnout z okna, anebo jí někdo fyzicky týral. Dája měla také poruchu vylučování a sama nedokázala močit. Po pár dnech je ale její stav více než dobrý. Dája se začínala stavět na nožky, dnes už chodí, je velmi čiperná a snaží se i běhat. I vylučování začíná správně fungovat a věříme, že se Dája plně zotaví. Jedná se o moc hodnou a přítulnou kočičku, která je vděčná za pohlazení. V útulku pod číslem 234.

max-1-i.jpgmour-i.jpg

Max, mourovaný kocour, 5 let, odčervený kastrovaný

Tento kocourek byl nalezen ve Václavovicích, kde se již delší dobu potuloval po vesnici. Do útulku byl přijat se zanícenou ránou pod krkem, která již byla silně infikovaná. Dne 1.7. bylo provedeno chirurgické ošetření rány a zároveň byla provedena i kastrace. Max je zvyklý na kontakt s lidmi a má rád pohlazení, za které je vděčný. Je to dobrák a kliďas s milou povahou. V útulku pod číslem 248.

dante-1-i.jpg
mour-i.jpg

Dante, mourovaný kocour, 8 let, odčervený, kastrovaný

Tento kocourek byl nalezen ve Velké Polomi, kde ležel u cesty. Dante byl do útulku přijat ve špatném výživovém stavu, zcela dehydrovaný, s průjmovým onemocněním a ránou na boku, ze které byla vyjmuta osina. Také bylo provedeno RTG vyšetření z důvodu kulhání na levou pánevní končetinu. Byla zjištěna starší, již srůstající fraktura pánve, která si vyžádá klidový režim. Dante podstoupil testy na onemocnění FIP s negativním výsledkem, rána byla vyčištěna a po nasazení dietní stravy se upravilo zažívání. Po úpravě stolice bylo zjištěno, že má Dante poruchu svěrače, kdy mu po částech odchází stolice samovolně. Proto si po doléčení bude hledat domov na zahrádce, kde tento hendikep nebude pro nikoho obtěžující. Dante je velký kliďas s velmi milou a přítulnou povahou. Vine se k nohám a je vděčný za každé pohlazení. Dne 9.7. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 247. 

riko-1-i.jpgriko-2-i.jpg

Riko, černý kocour, 2 roky, odčervený, kastrovaný

Tento kocourek byl nalezen v Ostravě Vítkovicích s otevřenou ránou na levém boku, oděrkami na hlavě a s vypadanou srstí na několika místech. Z vyšetření byla zjištěna kožní plíseň. Riko je velmi komunikativní a přítulný kocourek, který je vděčný za pohlazení. I přes to, že jeho vzhled působí dost zanedbaně, je Riko v dobré kondici a má apetit. Jedná se o čistotného a kamarádského kocoura vyrovnané povahy. Dne 28.6. bylo provedeno chirurgické ošetření rány spolu s kastrací. V útulku pod číslem 240.