Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 Další pejsky, kteří budou k adopci, najdete na naší stránce Zvířata v léčení

 

lili-2-i.jpglili-1-i.jpg

Lili, štěně německého ovčáka, fenka, 2,5 měsíce, odčervená

Lili byla do útulku umístěna kvůli zdravotním potížím. Už od narození se potýkala se zdravotními potížemi, které se objevovaly na kůži, především kolem čumáčku. Malá Lili trpí dermatitidou, ale její stav se výrazně zlepšuje a nyní již byly vysazeny léky. Jedná se o veselou, kontaktní a hravou fenečku, která je ráda středem pozornosti. Je bystrá a učenlivá. Ráda se pohybuje ve společnosti ostatních psů, se kterými dovádí.

bans-2-i.jpgbans-1i.jpgb-3-i.jpg

Bansay, vipet, 3 roky

(v léčení)

Tento krásný vipet byl zachráněn před utracením. Bansay utrpěl před několika měsíci frakturu přední končetiny, která byla operována a zahojena. Bohužel, po nějaké době došlo opět k fraktuře. To bylo důvodem pro jeho utracení. S majitelem bylo dohodnuto, že se pejska vzdá ve prospěch útulku a dáme mu šanci na nový život. Bansay bude v léčení a po úplném srůstu bude hledat nový domov. Bansay je neskutečně milý, pohodový a hodný pejsek, který se rád mazlí. Je to úžasný psí kamarád s milou a společenskou povahou.

fenka-3-i.jpgrodinka-1-i.jpgrodinka-2-i.jpgsten-i.jpg

Mia, fenka se štěňaty, odčervení

Tato asi pětiletá fenečka se třemi štěňaty byla ponechána v krabici na veterinární klinice, kde ji donesli "údajní nálezci" a utekli. Jedná se o zdravou fenku křížence středního vzrůstu s cca 4 týdenními štěňaty. Mia je mírumilovná, kontaktní a kamarádská. Ráda si přijde pro pohlazení, za které je vděčná. Je naučena hygienickým návykům. Štěňátka mohla být narozena cca 20.5.2017 a jedná se o tři fenečky. Na osvojení jsou ještě příliš mladá, ale zájemci si mohou štěně zadat. Štěňátka vypadají mohutně a předpokládáme, že budou většího vzrůstu.

ramp-2-i.jpgramp-1-i.jpg

Rampík, kříženec středně malého vzrůstu, pes, 10 let, odčervený, očkovaný

Tento krásný pejsek žil se svou paničkou v domově důchodců. Bohužel, pro těžké zdravotní potíže byla majitelka odvezena do nemocnice a nadále už nebude schopna se o Rampíka starat. Tak byl Rampík umístěn do útulku, kde čeká na nový domov. Jedná se o šikovného a klidného pejska, který má bezproblémovou povahu a je to skvělý společník zvláště pro starší lidi. Rampík je vychovaný a čistotný pejsek, který by rád někomu patřil a byl dobrým společníkem.

jrt-2-i.jpgjrt-1-i.jpg

Falco, kříženec jack russell teriéra, pes, cca 4 roky, odčervený, očkovaný, kastrovaný,čipovaný

Tento pejsek byl nalezen dne 26.3.2017 v Ostravě-Petřkovicích. Pejsek měl v době nálezu čip, avšak nebyl registrován a nikdo se po něm neshání. Jedná se o zdravého pejska v dobré kondici, je čistotný a zvládá základní povely. Falco je ke psům vesměs tolerantní, ale s dominantními psy se nesnese. Temperament JRT v sobě má, je skvělý aportér a lovec. Falco potřebuje páníka, který ví, co takový pejsek potřebuje-možnost vybití přebytečné energie, hodně pohybu a také zaměstnání. Falco nepatří mezi psy, kteří by se nechali hned zhýčkat, jeho důvěru si u něj člověk musí nejprve získat. Dne 8.6. byla provedena kastrace.

ben-2016-1-i.jpgben-2016-2-i.jpgben-i.jpgben-3-i.jpg

Ben, kříženec kokršpaněla, pes, nar. 10/2003. odčervený, očkovaný, čipovaný

Ben se do útulku dostal po nešťastné události, kdy mu umřela panička a on zůstal sám. Jedná se o staršího pejska, na kterého tato událost nemá příliš dobrý dopad, avšak Beník se s tím vyrovnal statečně a srovnal se zásadní změnou v jeho životě. Ač má Beník "svůj věk", je v  dobrém zdravotním stavu. Příchod občasného pobolívání kloubů je bohužel příznakem stáří a tak pejsek dostává kloubní výživu, která mu velmi prospívá a pomáhá, aby si mohl užívat běhání a dovádění. Jedná se o hodného a kamarádského pejska, který byl zvyklý v bytě. Beník je čistotný, je bystrý, má jiskru v oku, která ještě nevyhasla a rád by své stáří dožil v bytečku s teplým pelíškem a pohlazením milujícího pána. Je velmi bolestné, co se Beníkovi stalo a bylo by ještě horší, pokud by musel smutnět opuštěný v kotci...Beník je nenáročný a klidný pejsek, který se spokojí s málem. Nevyžaduje dlouhé procházky, běhání a aktivitu, bude rád za trochu lásky a porozumění. Velmi dobře vychází s ostatními pejsky, se kterými si rád hraje.