Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 Další pejsky, kteří budou k adopci, najdete na naší stránce Zvířata v léčení

 

1-i.jpg2-i.jpg3-i.jpg

Nero, kříženec většího vzrůstu, pes, 4 měsíce, odčervený

Tento pejsek byl do útulku přijat přes městskou policií po té, co dostali hlášení o krutém zacházení se psem. S Nerem bylo špatně zacházeno a dle očitých svědků byl bitý a mnohdy utržil i kopance. Nero byl umístěn do útulku, kde bude čekat na zodpovědného a milujícího páníka, který jej bude mít rád a už nikdy nepozná kruté zacházení. Na pejskovi jsou zřejmé stopy fyzického týrání. Mimo zarudlých očních spojivek byl do útulku přijat s rankami na hlavě, kulháním na zadní končetinu a hematomem na žebrech. Má rozbolavěné tělo a srst kryje modřiny od kopanců, které jeho tělíčko muselo snášet. Navzdory tomu je Nero velmi přátelský a lidi bezmezně miluje. Hrozně moc touží po lásce, pohlazení a porozumění. Je to velmi aktivní a živý pejsek, který se chce hodně zavděčit, ale nikdy nedostal od lidí správnou odezvu. Proto je neklidný, ukňouraný a neví, co si má počít. Nero bude potřebovat zodpovědného a vyrovnaného páníka, který Nerovi dokáže dát nejen lásku, ale správnou výchovu a uplatnění. Jedná se o křížence, který bude v dospělosti většího vzrůstu.

rex-2-i.jpgrex-3-i.jpg

Rex, kříženec drsnosrstého jezevčíka, 12 let, odčervený, čipovaný

Rexík byl zvyklý žít se svou paničkou v bytě. Bohužel, kvůli zdravotního stavu majitelky, která už nebyla schopna se o Rexíka postarat, musel být umístěn v útulku, kde čeká na nový domov. Jedná se o staršího pejska, který je ve velmi dobré kondici, je stále čiperný a nemá omezení. Z vyšetření bylo zjištěno zvětšené nadvarle a je plánován zákrok-kastrace. Rexík je komunikativní a veselý pejsek, který umí rozdávat radost. Je plný života a má moc rád ostatní pejsky, se kterými si hraje.

mensi-1-i.jpgmensi-2-i.jpg

Coudy, kříženec knírače, pes, 4 měsíce, odčervený, očkovaný, čipovaný

Tento pejsek byl odchycen v Ostravě-Přívoze na ul. Jílová. Nalezen byl bez označení, bez čipu. Jedná se o pejska středně malého vzrůstu, pravděpodobně kříženec středního knírače. Coudy je odvážný, nebojácný a do všeho se vrhá s velkou vervou. Je kontaktní, velmi hravý a má spoustu energie. Velmi rád si hraje s ostatními pejsky a jeví se u něj známky dominance. Je to svéhlavý rarášek s temperamentem, který bude potřebovat důslednější výchovu. Coudy miluje pohlazení, za které je vděčný a je naučený čistotě. V hygienických návycích je velmi vzorný.

new-1-i.jpgnew-2-i.jpg
edi-1-i.jpgedi-3-i.jpg

Eddie, kříženec amerického pitbulteriéra, pes, 4 roky, odčervený, očkovaný, kastrovaný, čipovaný

Tento krásný pejsek byl do útulku umístěn majitelem, který udává, že se o psa ze zdravotních důvodů nemůže starat. Údajně si pejska pořídil z jiného útulku před necelým rokem a psa měl ve stolařské firmě. Eddie byl do útulku přijat evidentně zanedbaný-podvyživený, s přerostlými drápy, starším poraněním pravé přední končetiny (majitel udává nedávnou operaci fraktury..) a špatnou srstí. Byla provedena veškerá vyšetření s negativními výsledky. Je jasné, že se pejskovi nedostávalo ani základní péče. Eddie je velmi společenský a kamarádský pejsek, který tíhne k člověku a je nesmírně vděčný za pohlazení. Ovládá základní povely, je čistotný a nekonfliktní, avšak ve vyhrocených situacích, kdy se může cítit ohrožen, umí se bránit. Eddie je úžasný pes, který si jistě zaslouží lepší budoucnost v podobě zodpovědného a milujícího páníka, který má zkušenosti a bude s Edim pracovat.